VATAN SİZE MİNNETTAR!!!

VATAN SİZE MİNNETTAR!!!

VATAN SİZE MİNNETTAR!!!
Tarih : 19-09-2020 37 defa incelendi

  Tarih boyunca, bağımsızlığını ve istiklalini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutarak canı pahasına koruyan Türk milleti, bu uğurda şehit ve gazi olmayı ulaşılabilecek en yüce makam olarak görmüştür.

  Kahraman gazilerimize de devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği bu anlamlı gün, hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarını şükranla andığımız gündür.

  Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü uğrunda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerimizden aldığımız manevi miras geleceğimize rehberlik etmektedir. Eğil Belediye Başkan V. olarak bu mirasa sahip çıkarak, tüm kurum kuruluşlarımız ile gazilerimizin her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha ifade ediyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum