Belediye Başkan V. İdris ARSLAN’dan Kadir Gecesi Mesajı

Belediye Başkan V. İdris ARSLAN’dan Kadir Gecesi Mesajı

Belediye Başkan V. İdris ARSLAN’dan Kadir Gecesi Mesajı
Tarih : 18-05-2020 18 defa incelendi

KAYMAKAM ARSLAN’DAN KADİR GECESİ MESAJINDA;
Mübarek Ramazan-ı Şerif’i uğurlamaya hazırlandığımız şu günlerde, Yüce Yaradan’ın; ‘bin aydan daha hayırlı’ mesajıyla, inanan kullarının kurtuluşuna bir kez daha fırsat sunduğu Kadir Gecesi’ne ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. 
Bu yıl Ramazan’ı da içesine alan dönemde, malum salgın dolayısıyla kandillerimiz, teravihlerimiz ve diğer ibadetlerimizi cemaat şeklinde ihya edememenin burukluğunu hepimiz yaşadık. Allah’ın izni ve bu özel gece vesilesiyle, inşallah bu sıkıntılı süreçten tez zamanda kurtulacak, hem günlük yaşantımızı hem de ibadetlerimizi olması gerektiği gibi sürdürebileceğiz. Elbette normalleşme dediğimiz tablonun bir an önce sağlanması, alınan tedbirlere uymak, önce kendimizin ve sevdiklerimizin, sonra da tüm toplumun sağlığını düşünerek, inancımız gereği başkalarının haklarını da gözeterek hareket etmekten geçiyor. Allah’ın yardımı ve biraz daha sabırla özlediğimiz günlere kavuşacağımıza yürekten inanıyorum.   

Bu duygu ve düşüncelerle, insanlığın kurtuluş rehberi, her devre eşsiz bir yol gösterici olarak gönderilen yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başlandığı bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, kıymetli Eğilli hemşehrilerim başta olmak üzere, tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.